Team Names & Divisions

 

Pools A-C: 9:30am-11:30am

Pool A: Boys & Girls 2-4th Grade

Pool A1

Team Name Parent Name Child Name
Cookies and Milk Mike Hughes McKenna Hughes
Out of Bounds John Stepikura Lena Stepikura
Team Black Mambas Henry Arevalo Bella Arevalo

 

 

 

 

 

Pool A2

Team Name Parent Name Child Name
Bayville Bulls Scott Monestime Jayden Monestime
Benecke Matt Benecke Jackson Benecke
Brooklyn Chaos Kevin Chester Jayden Chester

 

 

 

 

Pool A3

Team Name Parent Name Child Name
Horn Jonathan Horn Halston Horn
Sonic Paul Protin Paulie Protin
Theos Sean Reeves Anthony Reeves

 

 

 

Pool A4

Team Name Parent Name Child Name
Joe and Blake Joe Schick Black Schick
Team Data Andy Data Maxwell Data
Team Nahas Christopher Nahas Everett Nahas

 

 

 

Pool B: Boys 4th Grade

Pool B1

Team Name Parent Name Child Name
Gutierrez Family Jonathan Gutierrez Jacob Gutierrez
Splash Novas Alex Novakovsky Gabriel Novakovsky
Team Jerome Jerome Washington Duce Washington
The Henns Alex Henns Cameron Henns

 

 

 

 

 

Pool B2

Team Name Parent Name Child Name
FWH Squad Frederick Hartwell Freddie Hartwell
Helmetta Heat Brad Pluhowski Carter Pluhowski
Team Warriors Davin Ortiz Isaiah Ortiz
The H Squad Jonathan Herskovic Michael Herskovic

 

 

 

 

 

Pool C: Girls 5-7th Grade

Pool C1

Team Name Parent Name Child Name
Elnaggar1 Islam Elnaggar Olivia Elnaggar
The Elite 5 Saniaah James Patrick Saniaah Patrick
Warriors Frank Giordano Isabelle Giordano

 

 

 

 

 

Pool C2

Team Name Parent Name Child Name
Sneaker Squeakers Mike Sgalambro Gianna Sgalambro
Team Take it to the Hole Brett Holeman Zoe Holeman
The Elite 5 Jordyn James Patrick Jordyn Patrick

 

 

 

 

 

Pools D-F: 11:30am-1:30pm

Pool D: Boys 4-5th Grade

Pool D1

Team Name Parent Name Child Name
Elnaggar2 Islam Elnaggar Braden Elnagger
Tanzosh Mike Tanzosh Joseph Tanzosh
The Boom Squad Ezra Ephraim Morris Exra Morris
The Elite 5 Julian James Patrick Julian Patrick

 

 

 

 

 

Pool D2

Team Name Parent Name Child Name
Ballerz Jose Delvalle Lorenzo Delvalle
Jake Haines and Dad Steven Haines Jake Haines
Stop N Pop Jason Janicke Charlie Janicke
The Chunky Dunkies Emmanuel Tsilivitis Thanasi Tsilivitis

 

 

 

 

 

 

Pool E: Boys 5-6th Grade

Pool E1

Team Name Parent Name Child Name
Best Buds Mike Hughes Donovan Hughes
Eric Haines and Dad Steven Haines Eric Haines
Panama Reds Dan Mironov Luke Mironov
The Ankle Brainers Ziad Saemeldahr Faris Saemeldahr

 

 

 

 

 

Pool E2

Team Name Parent Name Child Name
Berger Rules of Order Steve Berger Otis Berger
NJ Rockets Ramon Sepulveda Brandon Sepulveda
Sheesh Ed Rivera Ethan Rivera

 

 

 

 

 

 

Pool F: Boys 6-7th Grade

Pool F1

Team Name Parent Name Child Name
Frankenklein Matt Klein Ben Klein
Team Rose Cyrel Rose Cyrel Rose
Team Warriors Davin Ortiz Jonathan Ortiz
The Boom Squad Daniel Ephraim Morris Daniel Morris

 

 

 

 

 

Pool F2

Team Name Parent Name Child Name
Double Threat Mairaj Ahmed Shayan Ahmed
Hiromitsu Teruyuki Hiromitsu Angel Hiromitsu
Mainly Play Soccer Sohaib Mohiuddin Rayyaan Mohiuddin